Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію

Державна Азовська морська екологічна інспекція у  межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища,

раціонального використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки на підконтрольних територіях, а саме: території завширшки сто метрів від урізу води Азовського моря у межах Донецької, Запорізької, Херсонської областей, включаючи стрілки та коси. Крім того, діяльність Держекоінспекції поширюється на три міста - Маріуполь (Донецька область), Бердянськ (Запорізька область) та Генічеськ  (Херсонська область) та внутрішні,  територіальні води, виключну (морську) економічну зону України, континентальний шельф України та лимани.

       

На теперішній час Державну Азовську морську екологічну інспекцію очолює Григорій Зуб. Григорій Володимирович народився 30 серпня 1964 року у м. Новомосковськ Дніпропетровської області. Вся трудова діяльність, яку він розпочав на початку 90-х, пов’язана безпосередньо із захистом природних ресурсів. Григорій Володимирович пройшов довгий трудовий шлях – від дільничного інспектора рибохорони Дніпропетровської державної інспекції охорони та відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства до керівника Держекоінспекції. «В роботі керівництву завжди найскладніше, адже у тебе не має права на помилку, доводиться вирішувати найскладніші завдання та приймати вагомі рішення, при цьому катастрофічна обмеженість часу вимагає повноцінних результатів. А ще – відчуття великої відповідальності, що не зникає ніколи…».


Підвищене техногенне навантаження, особливо, це стосується м. Маріуполя, породжує основне завдання Держекоінспекції – покращити екологічну ситуацію шляхом поетапного розв’язання найгостріших екологічних проблем регіону та допомогти правопорушникам усвідомити відповідальність перед суспільством. Завдяки сумлінній службі та відданості улюбленій справі, колектив Державної Азовської морської екологічної інспекції досягає успіхів. Яскравим підтвердженням нашої плідної праці – є спонукання місцевих металургійних підприємств стати більш відповідальними у відношенні до навколишнього природного середовища та сумлінного виконання природоохоронного законодавства: діють технології, які направлені на зниження негативного впливу виробництва на екологію, заводи поступово модернізується, реалізуються масштабні інвестиційні екологічні проекти.  З боку українських промисловців відбуваються зміни на краще, сталі негативні думки громадськості також поступово переформовуються. У планах на поточний рік – проведення заходів, що посприяють вихованню екологічної культури мешканців підконтрольних територій.

    

Слід зазначити, що в наявності Державної Азовської морської екологічної інспекції: сучасно обладнані будівлі, достатня кількість автомобілів та водного транспорту, значна кількість оргтехніки. Лабораторія Держекоінспекції оснащена сучасними приладами вітчизняного та іноземного виробництва, які дають можливість виконувати вимірювання оперативно із дотриманням усіх метрологічних вимог. Також є пересувна лабораторія на базі автомобіля «Ford», завдяки якій можливо проводити відбір проб у відповідності із існуючими нормативними документами і виконувати вимірювання безпосередньо на джерелах забруднення. Для визначення концентрацій забруднюючих речовин на стаціонарних джерелах викидів застосовується газоаналізатор «Варіо». Експлуатація сучасного атомно-абсорбційного спектрометру Cоntra 700, надає можливість визначати широкий перелік важких металів у воді в широкому діапазоні концентрацій без впливу заважаючих факторів.

 

Працівники Державної Азовської морської екологічної інспекції сумлінно, з ентузіазмом ставляться до буденної праці та прагнуть якнайшвидше покращити екологічну ситуацію в рідній країні у межах своїх повноважень.

 

Додаткова інформація