До дня екологічних знань

Державна Азовська морська екологічна інспекція України до Дня екологічних знань, що відзначається 15 квітня,  розпочинає розповсюдження листівок з цікавою важливою інформацією на екологічні теми, з метою удосконалення роботи з проведення консультацій з громадськістю.

 

Поради для батьків щодо естетичного виховання

Розвивайте естетичний смак дитини, привчайте відчувати і бачити красу природи – тоді вона виросте людиною, яка цінуватиме й творитиме добро для навколишнього природного середовища. Зіграйте на емоційності, яку викликає захоплення пейзажем: відпочивайте разом на свіжому повітрі, як альтернативу можна запропонувати милування картинами художників, читайте разом з дітьми оповідання про природу, рослинний і тваринний світ. Замість мультфільмів пропонуйте для перегляду передачі, що присвячені світу тварин (буває так, що дитина сприймає їх лише намальованими і не вбачає реальну картину). Нехай малюк переконається, що від волі людини залежить майбутнє нашої планети. Знайдіть власні шляхи до серця і розуму власної дитини під час естетичного екологічного виховання, і не забувайте бути гарним прикладом для неї!

Екологічні сайти

http://proeco.visti.net – український екологічний сервер;

http://www.eco.com.ua – промислова екологія.

 Про утилізацію батарейок

Багато людей ще досі не усвідомлюють, що деякі відходи потребують особливої утилізації. Одним із видів розповсюджених відходів сучасності – є акумулятори та батарейки для різноманітних електронних пристроїв: дитячих іграшок, телефонів, фотоапаратури тощо. Так, одна відпрацьована пальчикова батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту, адже вона містить шкідливі для людини та навколишнього середовища хімічні речовини, зокрема, свинець, ртуть, кадмій, нікель, цинк, кобальт та інші важкі метали, кислоти та луги. У лісовій зоні - це територія проживання приблизно 2 дерев, 2 кротів, 1 їжачка і декількох тисяч дощових черв’яків.

На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі, випаровуються і вимиваються. Таким чином в масштабах України в ґрунт, воду та повітря потрапляє понад 40 кг ртуті, 160 кг кадмію, 400 т кольорових металів, 260 т марганцевих сполук, 250 т натрієвих хлоридів і також інші хімічні сполуки. Токсичні речовини викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Тому сьогодні кожен має замислюватися про захист навколишнього середовища, стан землі, повітря, води. 

Відпрацьовані хімічні джерела струму не можуть бути знешкоджені методами утилізації звичайного сміття, а потребують окремого поводження!

Надаємо для прикладу адресу, куди можна принести свої відпрацьовані батарейки (акумулятори), що вже вийшли з ладу, мешканцям Маріуполя – в машинобудівний коледж Маріупольський ДВНЗ «ПДТУ» за адресою: вул. Вузівська, 1 (Беспалова Марина Валеріївна 097-412-80-77); Бердянська – магазин торгової мережі «Watsons», який знаходиться на вул. Свободи, 73/8 (т.(06153) 3-48-15); Херсону: вул. Робоча, б.76-а (бібліотека №3, 522-42-91-07, часи роботи - с 10 до 18, пн. – в/д).

Додаткова інформація