ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

Дотримання законодавства Про Червону книгу України

Україна є державою з багатим різноманіттям флори і фауни. Ні для кого не є таємницею, що в Україні мешкають певні види тваринного і рослинного світу, які потребують особливої уваги, адже занесені до Червоної книги. Не зважаючи на те, що вони є рідкісними та перебувають під загрозою зникнення,  є громадяни, які ставлять на перший план власну користь, а не їх благополуччя.

 Державною Азовською морською екологічною інспекцією регулярно проводяться перевірки дотримання вимог законодавства у галузі збереження різноманітних видів тваринного і рослинного світу, які занесені до Червоної книги України. Нажаль, вже за минуле півріччя виявлено багато фактів такого роду правопорушень.

Державна Азовська морська екологічна інспекція в період з лютого до червня 2013 року здійснювала посилений державний контроль у галузі збереження рідкісних об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Під час проведення щорічної операції «Первоцвіт» до перевірок залучають працівників МВС, представників органів виконавчої влади, громадськість та засоби масової інформації. Оперативна робота із виявлення порушень зосереджується в місцях збору та збуту, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон. Цього року виявлено 21 факт незаконного збуту червонокнижних видів рослин, адміністративні матеріали були передані на розгляд до суду.

Впродовж року Держекоінспекцією проводяться й постійні рейди з виявлення фактів незаконного використання водних біоресурсів, у тому числі занесених до Червоної книги України. За результатами рейдів, яких у першому півріччі 2013 року виявлено 5 фактів незаконного вилучення об’єктів тваринного світу, що занесені до Червоної книги України. Складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення, які передані на розгляд до суду.

У ході перевірки місць реалізації об’єктів тваринного світу інспекторами Держекоінспекції було встановлено 4 факти незаконної торгівлі осетровими видами риб, що занесені до Червоної книги України. За даними фактами порушень складено 4 адміністративні матеріали за ч. 2 ст. 88-1 КУпАП і направлені для розгляду до суду.

Також 02 липня 2013 року Державною Азовською морською екологічною інспекцією спільно зі співробітниками міліції та СБУ було встановлено факт перевезення на автомобілі (з метою реалізації) тварин, занесених до Червоної книги України. Під час огляду документи, що засвідчують законне набуття птахів: журавля степового (красавки) у кількості 26 особин та Дрохви – 3 особини. За фактом порушення статей 7, 19 Закону України «Про Червону книгу України», ст. 10, 34 ЗУ «Про тваринний світ» п. 31; р. VI «Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах», складені відповідні адміністративні матеріали та направлені на розгляд до суду для притягнення винної особи до відповідальності та вирішення питання щодо конфіскації об’єктів тваринного світу, занесених до Червоної книги України.

Додаткова інформація