ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

Розпочався пожежонебезпечний період

Настав пожежонебезпечний період 2013 року, а тому, попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежами, – зараз головна мета природоохоронців.

 

На виконання рішення засідання Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2013 та доручень Міністерства екології та природних ресурсів України від 29.04. 2013 № 112/0/2-4/13 та № 114/0/2-4/13 розпочато вживання заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою, і оперативного реагування на них.

Вже посилюється контроль інспекторами Державної Азовської морської екологічної інспекції за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, щодо заборони випалювання стерні, бур’янів, сухостою, смітників, побутових відходів, тощо у зазначений період. Самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою штраф у розмірі від 170 до 340 грн. (ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), та за ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 340 до 680 грн..  За порушення вимог пожежної безпеки в лісах на громадян буде накладено штраф від 17 до 51 грн. (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення), на посадових осіб – від 51 до 170 грн., а за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, штраф для громадян складатиме від 51 до 170 грн., для посадових осіб – від 119 до 204 грн..

Додатковими заходами, що мають вчинити вповноважені організації, є забезпечення постійного моніторингу за станом пожежної безпеки, уточнення планів дій щодо охорони і протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільських господарських угідь у пожежонебезпечний період 2013 року та забезпечення їх неухильного виконання, обмеження відвідування громадянами лісів та в’їзду транспортних засобів до лісових масивів. (рішення з окремих питань витягу з протоколу №30 засідання Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2013).

Держекоінспекція закликає громадян безумовно виконувати усі правила пожежної безпеки. Вбережімо ліси й лани, життя тваринного світу і власні від безпощадного полум’я!

 

 

 

Додаткова інформація