ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

Розпочалося довгоочікуване будівництво з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом

У межах своїх повноважень Державна Азовська морська екологічна інспекція (ДАМЕІ) здійснює свою діяльність на території вздовж Азовського моря,  до якої відноситься Молочний лиман, який  передано у постійне користування Приазовському національному природному парку ( Приазовський НПП).

Багато років гострою проблемою на території Запорізької області є ситуація, яка виникає навколо гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман». За своїми особливостями існувати лиман може тільки за наявним постійно діючим з’єднувальним каналом між лиманом та Азовським морем. Зазначений канал є штучно створений та потребує постійного відновлення за допомоги сучасних приладів.

 

Приазовський НПП несе відповідальність за належне утримання території заказника та додержання встановленого режиму, у тому числі відповідає за підтримку діючого гирла Молочного лиману.

11.12.2018 року розпочалось довгоочікуване будівництво з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом.  

Створення з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом, як гідротехнічної споруди, відродить водне дзеркало лиману та  буде забезпечена сезонна міграція риби на нерест, що безумовно сприяє відтворенню водних біоресурсів басейну Азовського моря та вдасться уникнути масової задухи риби, які спостерігались восени 2016 року.

 

Додаткова інформація