ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

ВИЯВЛЕНО ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ПРИРООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» ТА ПрАТ «ММК ім. ІЛЛІЧА»

За останній час на адресу Державної Азовської морської екологічної інспекції надійшло близько 150 звернень громадян міста Маріуполь стосовно забруднення атмосферного повітря металургійними заводами ПрАТ «МК «Азовсталь», та ПрАТ  «ММК ім. Ілліча», які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на підставі дозволів на викиди. Значна кількість звернень надійшла через органи місцевого самоврядування та через Державну екологічну інспекцію України на виконання доручення Міністерства екології та природних ресурсів України.

На сьогоднішній день діяльність Інспекції обмежена діючими мораторіями на проведення планових перевірок суб’єктів господарювання.  Але не зважаючи на це, Державна Азовська морська екологічна інспекція постійно здійснює контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства металургійними підприємствами міста Маріуполь.

 

Так, державними інспекторами  ДАМЕІ  було проведено 3 позапланові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «ММК ім. Ілліча», з яких 2 перевірки на підставі звернень громадян, та 4 позапланові перевірки ПрАТ «МК  «Азовсталь», з яких 3 перевірки на підставі звернень громадян.

В ході проведених перевірок виявлено 279 порушень вимог природоохоронного законодавства, 279 осіб притягнуто до адмінвідповідальності за ст.. 78 ч. 1, ст.. 79 ч. 2, 188-5 КУпАП. Сума накладених штрафів складає понад 65 000 грн., які стягнуто в повному обсязі

За результатами останньої перевірки  ПрАТ «ММК ім..Ілліча» було зафіксовано порушення вимог природоохоронного законодавства та вимог наданого дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

На підставі великої кількості  звернень громадян на забруднення атмосферного повітря у місті Маріуполь  Державною Азовською  морською екологічною інспекцією було отримано згоду на позапланову перевірку ПрАТ «МК «Азовсталь» від Державної регуляторної служби України. В ході проведеної було також зафіксовано порушення вимог природоохоронного законодавства та умов отриманого  дозволу на викиди.

Зазначена діяльність даних підприємств відбувається з порушенням вимог діючих дозволів на викиди та вимог статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та призводить до неконтрольованого шкідливого впливу на стан атмосферного повітря в межах розташування об'єкту у місті Маріуполь через збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин.

За матеріалами проведених перевірок направлено подання щодо анулювання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря ПрАТ «МК «Азовсталь» та ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

Додаткова інформація