ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

ВЕДЕТЬСЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ГРУБИХ ПОРУШЕНЬ НОРМ ТА ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ УТРИМАНІ ПОЛІГОНУ ТПВ М. БЕРДЯНСЬК

Державною Азовською морською екологічною інспекцією постійно здійснюється державний нагляд (контроль) за станом полігонів ТПВ розташованих на підконтрольній території та за дотриманням Правил їх експлуатації. Не є виключенням і полігон ТПВ м. Бердянськ.

При здійсненні планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за виявленими порушеннями природоохоронного законодавства та Правил експлуатації полігонів ТПВ протягом 2016-2017 років відповідальні посадові особи КП «Бердянськекотранс» неодноразово притягувались до адміністративної відповідальності, надавались приписи на усунення виявлених в ході перевірок недоліків. Усі матеріали перевірок  направлено до слідчого відділення Бердянського МВ ГУМВС України в Запорізькій області.

На даний час приписи в повному обсязі не виконуються, а взагалі підприємство самоусунулось  від їх виконання, та в загалі зобов’язало інше підприємство здійснювати захоронення відходів на полігоні згідно з нормами  законодавчих актів.

 

Контроль  за виконанням умов договору  при захороненні відходів відповідно до вимог законодавства КП «Бердянськекотранс» не здійснює, та взагалі не приділяє увагу стану полігону ТПВ, та не вживає відповідні заходи на приведення його на відповідність вимог діючого законодавства України. Вказані дії призвели до того, що полігон ТПВ м. Бердянськ не відповідає жодним вимогам Закону України «Про відходи», ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основи проектування» та Правилам експлуатації полігонів побутових відходів.

З метою недопущення погіршення екологічного стану навколишнього природного середовища при експлуатації полігону міста, Державна Азовська морська екологічна інспекція неодноразово зверталась до Голови  Бердянської міської ради Запорізької області щодо  негайного втручання в ситуацію, яка склалась на полігоні ТПВ м. Бердянськ, та вжиття відповідних дієвих заходів направлених на приведення полігону у відповідність до вимог діючого законодавства України.

Для вжиття заходів  прокурорського реагування на дотримання КП «Бердянськекотранс» вимог діючого законодавства України, при експлуатації полігону ТПВ у м. Бердянськ ДАМЕІ також звернулась до прокуратури Запорізької області.

На даний час, Бердянським відділом поліції ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 239 КК України, тобто грубих порушень посадовими особами КП «Бердянськекотранс» Бердянської міської ради встановлених законодавством норм та вимог при утриманні полігону твердих побутових відходів м. Бердянськ.

Нещодавно, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вказаного правопорушення Бердянським відділом поліції для проведення огляду полігону ТПВ були залучені працівники Державної Азовської морської екологічної інспекції.

На що, директор  підприємства відмовився добровільно надати згоду та прийняти участь в проведенні слідчих дій.

Бердянським відділом поліції ГУНП в Запорізькій області вживаються заходи  щодо отримання дозволу на проведення огляду полігону ТПВ за рішенням суду.

Додаткова інформація