ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

ПРИТЯГНУТО ПОРУШНИКІВ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОПРИ ДОВГИЙ СУДОВИЙ ПРОЦЕС

Верховний Суд поставив «крапку» у справі щодо стягнення шкоди з Товариства з обмеженою відповідальністю «Конкріт-Бетон»             (м. Маріуполь) на користь держави внаслідок засмічення земельної ділянки у розмірі 1 млн 894 тис 037 грн 00 коп.

Судовий розгляд даної справи розпочато ще у 2016 році і лише зараз справу вирішено остаточно.

Так, порушення природоохоронного законодавства було виявлено державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря Державної Азовської морської екологічної інспекції під час планової перевірки ТОВ «Конкріт-Бетон» у 2014 році. Актом перевірки було зафіксовано факт несанкціонованого засмічення частини земельної ділянки без твердого покриття будівельними та промисловими відходами, розташованої за адресою: м. Маріуполь, Донецька область, вул. Мініна, 7.

 

 Держінспекторами Державної Азовської морської екологічної інспекції відповідно матеріалів перевірки та вимог чинного природоохоронного законодавства було розраховано та пред’явлено  ТОВ «Конкріт-Бетон» шкоду за засмічення частини земельної ділянки будівельними та промисловими відходами, яку підприємство відмовилось сплачувати у добровільному порядку.

Державна Азовська морська екологічна інспекція чимало зусиль витратила для притягнення винних осіб до відповідальності, незважаючи на постійні скарги, звернення підприємства та його адвокатів до правоохоронних органів, Міністра екології та природних ресурсів України інших інстанції на «начебто» незаконні дії представників Державної Азовської морської екологічної інспекції, при тому, що підприємство здійснювало господарську діяльність з порушенням вимог природоохоронного законодавства та навіть на земельній ділянці без документів на право нею користуватись. Але, за результатом жодна з їх скарг не знайшла свого підтвердження. Натомість, підприємство під тиском юридичних вимог все таки змушено було укласти договір оренди земельної ділянки та сплатити до бюджету Маріупольської міської ради орендну плату за користування земельною ділянкою починаючи з 2012 року у сумі  340 тис. 148 грн 00 коп.

Держава Азовська морська екологічна інспекція з моменту виявлення ТОВ «Конкріт-Бетон» порушень природоохоронного законодавства, починаючи з 2014 року неодноразово направляла матеріали перевірки з розрахунком шкоди до прокуратури та поліції для відповідного реагування. Відносно підприємства порушувалось кримінальне провадження,  але остаточного рішення у цій справі так і не було прийнято.

У зв’язку з цим, у 2016 році Державна Азовська морська екологічна інспекція звернулась до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальність «Конкріт-Бетон» про стягнення шкоди, внаслідок засмічення земельної ділянки в розмірі 1 млн 894 тис 037 грн 00 коп.

Рішенням господарського суду Донецької області від 09.03.2017 р. позовні вимоги Державної Азовської морської екологічної інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конкріт-Бетон» та  фізичної особи-підприємця Кухарева Я.В., про стягнення шкоди, внаслідок засмічення земельної ділянки в розмірі 1 млн. 894 тис 037 грн. – задоволено в повному обсязі.

Але ж, не погоджуючись з рішенням господарського суду Донецької області, відповідачі подали до Донецького апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просили скасувати рішення господарського суду Донецької області та постановити нове, яким у задоволенні позову Державної Азовської морської екологічної інспекції відмовити в повному обсязі. У результаті тривалого розгляду апеляційної скарги чергова судова колегія Донецького апеляційного господарського суду, у складі головуючого судді Геза Т.Д., суддів Дучал Н.М., Сгара Е.В., задовольнила вимоги апелянтів.

Посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права Державна Азовська морська екологічна інспекція звернулась з касаційною скаргою до Верховного Суду.

05 квітня 2018 року відбулося судове засідання по розгляду касаційної скарги за участю представника ТОВ «Конкріт-Бетон» і ФОП Кухарева Я.В., кореспондента сайту  м. Маріуполя «www.0629.com.ua», а також представника Державної Азовської морської екологічної інспекції.

Верховний Суд постановив: касаційну скаргу Державної Азовської морської екологічної інспекції задовольнити частково.

Стягнути з ТОВ "Конкріт-Бетон" до:

спеціального фонду Державного бюджету України 568 тис. 211 грн. майнової шкоди; фонду охорони навколишнього природного середовища Донецької обласної ради 378 тис. 807 грн. майнової шкоди; фонду охорони навколишнього природного середовища Маріупольської міської ради 947 тис 018грн. майнової шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Стягнути з ТОВ "Конкріт-Бетон" на користь Державної Азовської морської екологічної інспекції  65 тис. 344 грн. судових витрат за подання позову та касаційної скарги.

Всі засідання проводились у присутності кореспондентів, якими висвітлювались інформаційні статті  на міському сайті міста Маріуполя, та які сприяли та були зацікавлені у  програші Держекоінспекції.

Не завжди усі наші дії щодо покарання винних осіб у порушенні вимог природоохоронного законодавства досягають успіху, проте сподіваємось цей приклад дасть змогу іншим суб’єктам господарювання замислитись, та здійснювати діяльність дотримуючись вимог чинного законодавства України.

Додатково повідомляємо що на розгляді в Господарському суді Донецької області знаходяться ще дві подібні справи, де завдані збитки складають більш ніж 2 млн грн.

Додаткова інформація