ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

26 квітня Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Аварія на Чернобильській АЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки в Україні а й у всьому світі. 

Забруднено близько 155 000 км² території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 км², а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм - 137 км² і стронцієм - 90 км² з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже        404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЕС як виробника електроенергії була припинена.

 

Внаслідок викидів у повітря великої кількості радіоактивних речовин відбулося стійке і довготривале забруднення території радіонуклідами, які мають здатність нагромаджуватися у ґрунті, воді, організмах і шкідливо впливати на довкілля, людей і тварин.

Ще протягом багатьох років подолання наслідків Чорнобильської аварії лишатиметься одним з найбільш пріоритетних питань, а пам’ять про найбільшу техногенну катастрофу назавжди залишилася в серці українського народу.

Додаткова інформація