График прийому громадян
ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

Збережи квітку – врятуй світ!

Щороку,  навесні, з метою збереження та посилення державного нагляду (контролю), щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, занесених до Червоної книги України, Державною Азовською морською екологічною інспекцією, на підконтрольній їй території, проводиться операція «Першоцвіт».

До квітів, що дарують нам весняний настрій, відносять: підсніжники, проліски, крокуси (шафрани), ряст, рябець шаховий, первоцвіти, нарцис вузьколистий та інші.  Найбільш поширені локалізації цих квітів можна зустріти у Карпатах.

 

За даними екологів країни, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги. Перші вісники весни, що дарують нам радість, опинились на межі зникнення. І це все наслідки недбалого ставлення людини до природи, адже дуже багато охочих намагаються весняні квіти перетворити у засіб заробітку.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. За збір рідкісних квітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачене накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Закликаємо, не купувати та не зривати весняні першоцвіти! Бережливо, з любовью ставтесь до світу, що оточує вас!

Додаткова інформація