ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧЬ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МЕТІНВЕСТУ

 

Громадська рада при Державній Азовській морській екологічній інспекції прийняла участь у робочій нараді керівництва ПрАТ «МК «Азовсталь» з громадськими організаціями, яка відбулася 14.11.2017року. Темою наради було виконання природоохоронних заходів та презентація проекту екологічної реконструкції доменної печі №3  на ПрАТ «МК «Азовсталь». 

 

Генеральний директор ПрАТ «МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі розповів, що у процесі реконструкції доменна піч №3 буде повністю перебудована. Кожух агрегату замінять, після чого піч оснастять найсучаснішим обладнанням, вогнетривкими матеріалами і автоматизованою системою контролю виробничих процесів. Устаткування нової системи охолодження замкнутого типу дозволить відмовитися від використання морської води. Слідом за четвертою і другою печами доменну піч №3 переведуть на пиловугільне паливо, що дозволить економити до 30 млн кубометрів природногогазу в рік.

На об'єкті побудують дворівневий ливарний двір закритого типу з потужною газоочисткою на основі рукавних фільтрів. Подібне технічне рішення продемонстрували на екскурсії по об'єктам доменного цеху, яке  вже успішно працює на новітній доменній печі №4 і дозволяє на 80% ефективніше очищати димові гази і досягати європейських екологічних норм.
  

Також на засіданні було запропоновано розглянути питання щодо виконання екологічних заходів стосовно зменшення обсягів складів (відвалів) металургійних шлаків, та підготувати законопроекти до розгляду у Верховній Раді з пропозицією використання шлаку у будівництві.

Додатково повідомляємо що Державною Азовською морською екологічною інспекцією у 2017 році проведені 2 позапланові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря. 

За результатами обох перевірок по виявленим порушенням вимог природоохоронного законодавства 64 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності. З метою усунення виявлених порушень підприємству надані відповідні приписи. Також в ході перевірок було виявлено, що здійснюються всі заплановані природоохоронні заходи для покращення екологічної ситуації. 

 

 

Додаткова інформація