ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

МАШТАБНА ЗАГИБЕЛЬ РИБИ

В гідрологічному заказнику загальнодержавного значення «Молочний лиман»  24 вересня 2017 року Державною Азовською морською екологічною інспекцією встановлено факт масової загибелі водних біоресурсів.

Сталося це з декількох причин:  у зв’язку з не функціонуванням  з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом з причин занесення його русла піском в наслідок негативної дії вітрів та внаслідок високої температури повітря що зумовлює підвищення випарованості води. Цей факт призвів до зменшення рівня води в лимані відносно рівня води в Азовському морі та до погіршення гідрологічного режиму заказника «Молочний лиман» (підвищення солоності води, зниження  розчиненого у воді кисню).

 

Ситуація постійно контролюється державними інспекторами Державної Азовської морської екологічної інспекції, також  залучені представники Національної поліції, СБУ, прокуратури, представники Прикордонної служби України та рибодобуваючих підприємств.

Станом на 26.09.2017року підраховано приблизно загибель 23600 шт. піленгасу та 1272 шт. кефалі, що складає 34 млн. 906 тис. 544 грн заподіяної шкоди розраховано відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 року № 541. На даний момент ситуація стабілізувалась,  частково відновлено  водообмін між Азовським морем та Молочним лиманом.

Відповідно до Положення «Про Приазовський національний природний парк» та Охоронних зобов’язань №442 від 12.04.2011року, відповідальність за належне утримання території заказника та додержання встановленого режиму території несе Приазовський національний природний парк. Парк відповідає за підтримку діючого гирла лиману в проектних позначках (водообмін між Азовським морем і лиманом) та проведення інших заходів щодо підтримання оптимального гідрологічного режиму заказника.

З 19 по 20 вересня 2017 року Державною Азовською морською екологічною інспекцією було проведено позапланову перевірку виконання приписів Приазовським НПП, а саме: «проведення робіт по підтримці з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом та інших заходів щодо підтримки оптимального гідрологічного режиму гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман» (термін виконання до 01.09.2017р.)».

20.09.2017р. до адміністративної відповідальності притягнуто в.о.директора Санько В.Г. за невиконання приписів.

З моменту виникнення складної ситуації та на теперішній час Приазовським НПП не прийнято не яких заходів щодо стабілізації ситуації стосовно збереження водних живих ресурсів.

Додаткова інформація