ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

ПЕРЕВІРЕНО РИНОК М. ГЕНІЧЕСЬКА НА ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Ще донедавна Азовське море славилось великою кількістю біоресурсів, зокрема найціннішими з них риб осетрових видів. Але з роками руйнівні дії людей призвели до катастрофічного зменшення її популяції. Дуже важливу роль в цьому процесі відіграв риболовецький промисел, який підтримується незаконним перепродажем риби.

Інспекторами Державної Азовської морської екологічної інспекції проводився рейд за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в частині використанням водних біоресурсів під час їх реалізації на території центрального ринку м. Генічеськ Херсонської області.

В ході проведення рейду, було виявлено 7 осіб, які незаконно здійснювали продаж риби без документів та зафіксовано факт продажу осетра російського,  занесеного до Червоної книги України.

 

В результаті проведено роз’яснювальну бесіду з адміністрацією ринку, щодо порушень вимог природоохоронного законодавства під час продажу осетрових риб занесених до Червоної книги України. На території ринку були розвішані інформаційні матеріали щодо заборони продажу червонокнижних риб. У відношенні правопорушників складено адміністративні протоколи, які передані до суду для притягнення винних осіб до відповідальності.

Державна Азовська морська екологічна інспекція закликає громадян не підтримувати браконьєрів, купуючи рибу невідомого походження та невстановленої якості! А продавцям такої риби слід пам’ятати, що за порушення порядку придбання чи збуту риби  вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 88-1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.

 

Також нагадуємо, що розмір компенсації за незаконне добування однієї одиниці осетра російського та севрюгі звичайної складає 48 тис. гривень, білуги – 100 тис. гривень.

Додаткова інформація