ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

НАСЛІДКИ ПОРИВУ КАНАЛІЗАЦІЙНОГО КОЛЕКТОРУ

З 13 по 24 лютого 2017 року Державною Азовською морською екологічною інспекцією проведено позапланову перевірку ПрАТ «ММК ім. Ілліча» на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства при експлуатації каналізаційного колектору та вжиття підприємством відповідних заходів по ліквідації наслідків аварії на напірному господарсько-побутовому колекторі в районі перехрестя вул. Карпова та вул. Тополина,  яка сталась 31.10.2016 року.

 

Після отримання інформації, про аварію негайно був здійснений виїзд на місце події, де спеціалістами сектору інструментально-лабораторного контролю ДАМЕІ  сумісно з спеціалістами лабораторії захисту навколишнього середовища УОНС и ПС ПрАТ «ММК ім. Ілліча» був проведений відбір проб і інструментально-лабораторний контроль  вмісту забруднючих речовин в грунтах в районі пориву каналізаційного колектору по вул. Карпова.

 

Інспекторами ДАМЕІ був складений акт відбору проб і схема забрудненої земельної ділянки з відображенням на ній місць відбору проб грунту та було прведено топогеодезичну зйомку площі земельної ділянки, яка зазнала забруднення.

За результатами вимірювань вмісту забруднюючих речовин   нафтопродуктів на забрудненій замельній ділянці склав 475 мг/кг, що в 5,4 рази перевищує фонові значення.

В ході перевірки з’ясовано, ПрАТ «ММК ім. Ілліча» на ділянці пориву господарсько-побутового колектора  виконані роботи по рекультивації забрудненої земельної ділянки: проведено зняття і вивезення забрудненого нафтопродуктами поверхневого шару ґрунту в обсязі 1280 м3 з території площею 600м3 на діючий шламонакопичувач підприємства, та завезено біля 600м3 суглинку; виконано заміну зруйнованої ділянки колектора.

Держекоінспекцією розраховано шкоду завдану земельним ресурсам через забруднення нафтопродуктами, в розмірі 231 тис. 224 грн. та передано матеріали до прокуратуратури м. Маріуполя для вжиття відповідних заходів згідно чинного законодавства.

Додаткова інформація