ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

В акваторії Азовського моря відбувся третій за місяць розлив нафтопродуктів

Вже втретє за останній місяць на території Азовського судоремонтного заводу відбувся вилив нафтопродуктів в акваторію Азовського моря.

 Цього разу про те, що сталося, Державній Азовській морській екологічній інспекції стало відомо аж наступного дня, а саме – 29 липня. Та  керівництво ТОВ «СРЗ» факт розливу намагалося приховати від контролюючих органів.

 

Як виявилося, витік шкідливих речовин у вигляді відпрацьованих нафтопродуктів стався в районф зачисної станції №1. Там намагалися потай від Держекоінспекції ліквідувати наслідки забруднення, та це  вдалося далеко не відразу і не повною мірою.

По даному факту Державною Азовською морської екологічною інспекцією було надано припис адміністрації ТОВ «СРЗ» щодо  проведення операції по ліквідації наслідків забруднення  з конкретним строком його виконання - до 01.08.2016 року. Та станом на 13-00 годину 1 серпня 2016 року відповіді від ТОВ «СРЗ» не надано. Слід розуміти, що в разі невиконання даного припису винні будуть притягнуті до відповідальності згідно з діючим законодавством України.

 

Що ж стосується виливу нафтопродуктів, який відбувся 22 липня, то за його наслідками спеціалістами Держекоінспекції  розраховано та пред’явлено претензію винуватцям на загальну суму 26028 гривень.

Як бачимо, наслідки запровадження Урядом постанов № 491 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та 492 від 07.07.2015р.  «Про внесення змін до Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення» очевидні:  Державна Азовська морська екологічна інспекція має здійснювати екологічний контроль судна виключно у випадках, коли з нього скидаються видимі пливучі частки або з’являються видимі сліди нафти чи інших забруднюючих речовин. Але  попередити випадки забруднення Азовського моря – не може на законодавчому рівні. Це й призводить до частих і неконтрольованих виливів нафтопродуктів. І без відповідних змін у законодавстві на цю ситуацію Державна Азовська морська екологічна інспекція, на жаль, ніяк не може вплинути.  

Додаткова інформація