ПЛАНИ заходів з виконання покладених на Державну Азовську морську екологічну інспекцію
Інформаційна стаття про Державну Азовську морську екологічну інспекцію України
joomla

Йде ліквідація другого забруднення Азовського моря нафтопродуктами

За останні два тижні в акваторії Азовського моря, а саме, на території ТОВ «Азовський судоремонтний завод», відбулося два виливи нафтопродуктів.

 

Слід зазначити, що після запровадження Урядом постанов № 491 від 07.07.2015р «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та 492 від 07.07.2015р «Про внесення змін до Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення», Державна Азовська морська екологічна інспекція має здійснювати екологічний контроль судна виключно у випадках, коли з нього скидаються видимі пливучі частки або з’являються видимі сліди нафти чи інших забруднюючих речовин. Скасовано, зокрема, комісійний контроль на борту суден. Таким чином, наші держінспектори не можуть діяти на випередження, стежити за недопущенням подібних випадків у майбутньому, а лишень вимушені фіксувати забруднення Азовського моря, які вже сталися.

 

 

 

Про перший випадок, що стався 12 липня,  інспекторам державної Азовської морської екологічної інспекції стало відомо від небайдужих маріупольців. Важливо, що капітан теплоходу «Капітан Білоусов»  В.А. Чайковський повідомив черговому диспетчеру адміністрації Маріупольського морського порту про забруднення морської акваторії навколо даного судна 12 липня о 20:34. А ось адміністрація ТОВ «СРЗ»  повідомила про це аж вранці наступного дня. Наші інспектори відразу ж прибули на місце події в складі спеціальної комісії. Нею було зафіксовано роботу нафтосміттєзбірника № 69 з локалізації та ліквідації наслідків забруднення морської акваторії, а також – роботу теплоходу «Савона», який розповсюджував на місці забруднення сорбент.

 

Таким чином, з боку і ТОВ «СРЗ», і  ДП МФ «АМПУ»  порушено численні вимоги чинного законодавства України. Керівникам ТОВ «СРЗ» та ДП МФ «АМПУ» було надано приписи для усунення даних порушень. У разі їх невиконання винні будуть притягнуті до відповідальності згідно з діючим законодавством України. На жаль, самого винуватця цього забруднення Азовського моря  знайти досі не вдалося.

 

Другий же вилив нафтопродуктів відбувся  в ніч з 21 на 22 липня. В цьому випадку і адміністрація морських портів України, і адміністрації ТОВ «СРЗ»  співпрацювали із інспекторами нашої інспекції та всіляко сприяли розслідуванню. Спеціальній комісії, до складу якої увійшли і інспектори ДАМЕІ вдалося знайти джерело порушення. Ним виявилося риболовецьке судно «М. Нардеков», власником якого є ТОВ «РИФ». Найближчим часом винуватців події буде притягнено до адміністративної відповідальності. Також буде розраховано та пред’явлено претензію щодо сплати школи, заподіяної навколишньому природному середовищу. 

Додаткова інформація